background
page-header

Hakkımızda

Altyapıyı bize bırakın, siz yalnızca işinize odaklanın.

Bulut Bilişim, tüm dünyada iş yapış şeklini değiştiren, Bilişim Teknolojileri Hizmetleri altyapı yatırımlarını yeniden düzenleyen bir yöntem olarak iş süreçlerinde çoktan yerini aldı.

Teletek, bu vizyonu Türkiye’de %100 yerli sermayeyle ve 7/24 Mühendis Desteği sunarak Bilişim Teknolojileri Altyapılarına önem veren firmaların iş yapış şeklini değiştirme misyonuyla yoluna devam ediyor.

Bulut Bilişim bizim tarifimizle kurumsal yaşamdaki iş yapış şeklinin değişmesidir. İhtiyacınız olan tüm bilgi teknolojileri araçlarına istediğiniz performansta yatırım yapmadan sahip olursunuz. Üstelik tüm uygulama ve araçlarınızı yerinizden kalkmadan gözlemleyip, yanı başınızdaymış gibi müdahale edebilirsiniz.

Yatırım Maliyetlerini En Aza İndirmek

Bulut Bilişim “X as a Service (XaaS)” konsepti üzerinde şekilleniyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde IaaS (altyapı), PaaS (platform), SaaS (yazılım) gibi temel modellere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Veriler sürekli büyüyor, riskler sürekli artıyor, güvenlik ihtiyaçları yüksek hızla değişiyor. Kurumların işlerini yapmak için konumlandırdığı bilişim teknolojileri yapılarında tüm bunların üstesinden gelebilmek için yüksek maliyetli yatırıma katlanmaları, bu yapıları güncel ve hazırda tutmak için fazladan efor sarf etmeleri gerekmekte. Bu durumun sürdürülebilir olması için sistem, ağ, güvenlik, erişilebilirlik, raporlama gibi konularda uzman personel barındırması veya danışmanlık hizmetleri edinilmesi gerekmekte. Bu saydığımız hizmetlerin toplam sahip olma maliyetini artması yanı sıra, asıl odaklanması gereken kendi işlerinden de uzaklaşması da söz konusu. Bu durum Kurumu bölgesel veya global yarışta olumsuz etkileyebiliyor.

Teletek Bulut Bilişim, ihtiyacınız olan çözüme mümkün olan en iyi maliyetlerle sahip olmanız için çalışır.

  • Sunucu, yazılım, veri merkezi ve ağ cihazları gibi yüksek maliyetli teknoloji yatırımları yapmak yerine dışarıdan hizmet olarak almayı sağlayarak kurumların Bilişim Teknolojileri harcamalarını indirir, altyapı giderlerinde tasarruf sağlar.
  • Uzmanlık gerektiren Bilişim Teknolojileri Altyapı Operasyonu gereksiniminin getirdiği yükleri azaltır, tüm görünmeyen maliyetleri görünür kılar.
  • Esnek ve ölçeklenebilir altyapı gider modelini mümkün kılar, BT altyapı giderlerinizi ‘hizmet gideri’ kapsamına alarak finansal gücünüze katkıda bulunur.
  • BT Altyapısındaki “değişiklik yönetimi” (change management) süreçlerinde üst düzey maliyet ve zaman kazancı sağlar.
  • Büyük sunucu ağı bulunan kurumsal firmalara konsolidasyon imkanı verir, küçük firmaların da daha kolay yönetilebilir BT kaynağına sahip olabilmesine olanak sağlar. Kesintisiz ve ihtiyaca yönelik çözümler üretir.

Karmaşadan Kurtulmak

Yerel ve Küresel Piyasalarda var olabilmenin yolu bilgi teknolojilerine yatırım yapmaktan geçiyor. Bilgi Teknolojileri Altyapısı ne kadar verimli, ölçeklenebilir, izlenebilir ve yönetilebilir tasarlanırsa değişen piyasa koşullarına o kadar hızlı, kolay ve daha az maliyetle uyum sağlayacaktır. Pandemi öncesi birileri tüm dünya eve kapanacak, insanlar uzaktan çalışacak, buna hazırlıklı olmak lazım deseydi bir çoğumuz ciddiye almazdık. Özellikle tüm dünyada yaşanan salgın hastalık süreci bilişim teknolojileri altyapısının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi, özellikle e-ticaret, uzaktan çalışmayı sağlayan sistemler, video konferans uygulamaları gibi ürünlerin katlanarak artan önemine hepimiz izleyici olduk. Kurumların Bilişim Teknolojileri Altyapılarının uzmanlık gerektiren bir alan olduğu ise hepimize kanıtlandı. Bunun bir sonucu olarak Yerleşik Bilgi Teknolojileri Ekiplerinin sadece işinizin odağında bulunan sistemlerle ilgilenmek yerine tüm bilgi teknolojileri ihtiyaçları ile ilgilenmek zorunda kalması, zaman ve odaklanma verimliliğini azaltırken, maliyeti katlayarak arttırdı.

Kurumları bu karmaşadan uzak tutmak, sürekli güncel ve ihtiyaca cevap verir servisleri barındırmak. Yükseltme, hızlandırma, güvenlik, yedekleme, arşivleme, felaket senaryolarına hazırlık, lisanslama gibi Bilişim Teknolojilerinin gerektirdiği başlıkların hepsinden uzaklaşmak için iletişime geçin.

Back to top of page