background
page-header

Felaket Senaryoları ve Veri Güvenliği

Felaket senaryolarına hazırlık ek yatırıma ihtiyaç duyulmadan kolay ve hızlı!

Kesintisizlik ve süreklilik için tasarladık.

Teletek Bulut depolama alanına tam olarak tümleşik, hızlı ve güvenli bir yedekleme yolu sağlar.
Bant genişliğini artırmaya ya da ikinci bir ortama para ve kaynak ayırmaya gerek duymadan 3-2-1 kuralını uygulayabilirsiniz.

Veeam Cloud Connect

Veeam Cloud Connect ile Teletek Bulut Platformu üzerinde barındırılan verilerinizi üç ayrı coğrafi bölgeye replike edebilirsiniz. Bulunduğu bölgedeki verilerinizi kurumunuzun politikalarına uygun şekilde farklı sürümlerde saklamak mümkün. Peki geri dönüş? Yine aynı panel üzerinden istediğiniz veriyi Teletek Mühendislerine ihtiyacınız olmadan istediğiniz sürümü kendiniz geri döndürebilirsiniz.

Kurum içinde barındırdığınız verileri, sahaya dağılmış çalışanlarınızın verilerini anlık veya aralıklarla Teletek Bulut Platformundaki üç ayrı coğrafi bölgeden istediğiniz yere anlık veya aralıklarla yedekleyebilir, işiniz için kritik olan verileri güvenle saklayabilirsiniz. Her adımda verileriniz uçtan uca şifrelenerek korunur.

Teletek Veeam® Software tarafından yetki ve sertifikalandırılmıştır.

VMware Cloud Availability

Teletek Bulut Platformuna entegre edilmiş Availability yeteneği ile üç ayrı coğrafi bölgeye dağıtılmış platformlara ister kurum içi verilerinizi, isterseniz Teletek’in herhangi bir bölgesindeki verinizi replike ettirmek mümkün! Üstelik tüm yönetim kullanımınıza sunulmuş panel üzerinden gerçekleştirilir. Bu sayede verilerinizin anlık durumunu arkanıza yaslanarak izleyebilirsiniz. Ücretsiz test ortamını dakikalar içinde kullanmaya başlayabilirsiniz!

Dell EMC Data Domain

Teletek Bulut Platformunda yedekleme sonrası veriler genellikle büyük hacimli Data Domain üzerinde saklanır. Ürün coğrafi bölgeler arası data domain seviyesinde senkronizasyon işini kolaylaştırırken yeniden yükleme sürelerini de kısaltır. Ayrıca kurumların kendi içinde kullandığı Data Domain Üniteleri varsa, ek yatırıma ihtiyaç duymadan Kurum ve Teletek arasında güvenli bağlantı oluşturularak Data Domain Üniteleri senkronize edilebilir. Böylece Kurumunuzda bulunan yedeklenmiş veriler ayrıca Teletek’in güvenli ortamında da korumaya alınır.

Manyetik Bant (Tape Backup)

Uzun süre saklamaya yönelik manyetik bant yedekleme seçeneği ile ekonomik saklama alanları sağlamak mümkün. Teletek Bulut Platformunda üzerine veri yazılan manyetik bantlar, isteğe göre yangına dayanıklı alanlarda saklanarak ek güvenlik önlemleri ile saklama seçeneği sunulur. Ayrıca ilgili manyetik bantlar özel koşullarda Kurumların taleplerine göre banka kasası veya sistem odalarına lojistiği sağlanarak ek veri güvenliği sağlamakta mümkündür.

Verilerinizin güvenliği için sizlere uygun hizmetlerden birini seçebilirsiniz!

background

Size neler sunabiliriz?

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın!

Back to top of page