background
page-header

Veri Depolama

Veri Depolama

İhtiyaca göre disk kapasiteleri, istenen performans ve süreklilik için tasarlandı.

Nesne ve dosya tabanlı verilerinizi aynı ortamda barındırıp,  yönetebilirsiniz. IoT, AI , Yüksek kapasite gerektiren hassas veriler, coğrafi olarak dağıtık veri merkezlerinde güvenli olarak saklanır.

Teletek Bulut Platformunda çalışan sunucular uygulamanın tipine göre disk geometrilerinde konumlandırılır.

Altyapımız Kurumların gereksinimlerine uçtan uca yanıt verebilmek için tasarlandı!

  • FCP, (Fiber Channel Protocol) NFS, (Network File System) CIFS (Common Interface File System)
  • Object Storage (S3 Compatible) AWS ortamına tam uyumlut&HTML5 destekli web üzerinden yönetim, 3 Ayrı Coğrafi Veri Merkezine Senkron.
  • VMware VSAN ile sürekli en iyi performans.
  • EMC SCALEIO İle milyon I/O yüklerine yanıt verebilme gücü.
  • IBM Spectrum Scale&Archive LTO7&LTO8 Desteği, Soğuk Arşivleme.
  • Tüm coğrafi bölgelerde Data Domain Ünitelerine replikasyon.
  • Veeam Cloud Connect ile ister kurum içi verileri isterseniz Teletek üzerindeki verilerinizi kendi yönettiğiniz panellerde koruma imkanı.

Block Based Storage

Uygulamalarınızın veya veri tabanlarının kullandığı depolama alanlarının, iş yükü taleplerinde oluşan değişikliklere hızla uyum sağlamak üzere anında depolama kapasitesini arttırabilirsiniz. Hız, Depolama Alanı ve Maliyet durumuna göre NVMe,  SSD, SAS, NL-SAS özellikli hacim tiplerini seçebilirsiniz. I/O gereksinimlerinize uygun sabit disk geometrileri için çok seçenek Teletek Platformlarında hazır!

S3 Tabanlı Storage as a Service

Günlük hayatımızda kullandığımız netflix, facebook, google gibi ortamlar nesne tabanlı veri depolama sistemleri üzerinde çalışıyor ve artık Teletek Bulut ortamlarında, sektörün en yüksek S3 API uyumluluğuna sahip Teletek S3 tabanlı Storage as a Service hizmeti hazır. Verilerinizin dayanıklılığını, güvenilirliğini arttırın. S3 API yani bulut ortamının ortak dili ile çoklu bulut ortamları ile verilerinizi konuşturabilirsiniz. Yapısal olmayan verilerinizi, içeriklerinizi uyumlu, yönetilebilir hale getirebilirsiniz. S3 Tabanlı depolama hizmeti vCloud Director paneli ile tümleşiktir, kolay yönetilir ve izlenir.

Hemen şimdi deneyin!

background

Size neler sunabiliriz?

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın!

Back to top of page