background
page-header

Bulut Sunucu

Bulut Sunucu

Her şey performans, kesintisizlik ve süreklilik için tasarlandı.

Teletek uzun yıllardır oluşan tecrübesi ile Bulut Bilişimde Türkiye’nin öncü firmasıdır. Zaman içinde gelişen ve büyüyen, güvenilir altyapısı ile uygulamalarınızı Teletek Bulut Sunucuları üzerinde çalıştırabilir ve yönetebilirsiniz. Coğrafi Yedekli Teletek Bulut ortamı ile lokasyon bağımsız kesintisiz, güvenli, esnek çalışma ve dijital dönüşüm yolculuğunuza mükemmel bir bulut ortamı sağlayın.

Tek ekran üzerinden sanal veri merkezinizi yönetebilir, replikasyon, yedekleme, felaket senaryolarınızı oluşturabilir, isterseniz kendi yerel bulut ortamınızı Teletek’e bağlayabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirirken uzman mühendis desteğimiz daima yanınızda.

Otomatik Ölçeklendirme

VMware Cloud Director ile Uygulamaları Otomatik Ölçeklendirin!

Değişen yüklerinize anlık yanıt verebilmek için otomatik ölçeklendirmeyi kullanabilirsiniz. Mevcut işlemci ve bellek kullanımına bağlı olarak uygulamalar, önceden belirlemiş olduğunuz kriterlere ve uygun politikalara göre ölçeklendirebilir.

İşlemci ve bellek kullanımınıza göre ilgili grubu IP havuzu ile ilişkilendirerek, yeterli sayıda Sanal Makineyi otomatik olarak oluşturmak için bir dizi kural yazmanız yeterli!

VMware Cloud Director ile Uygulamaları Otomatik Ölçeklendirin!

İşlemci

Sunucuya rezerve edilmiş, hizmete uygun işlemciler ile komşu gürültüsünden etkilenmeden ve performanstan ödün vermeden uygun maliyetlerle işinizi yapabilirsiniz, kapasiteleri değiştirmek parmaklarınızın ucunda.

Sanal Veri Merkezi

Teletek, dünyanın önde gelen sanallaştırma platformu VMware ve bunu yönetebilen VMware vCloud  Director yapısı ile Sunucuları ve farklı Veri Merkezlerini birleştirir, tek bir ekran üzerinden yönetmenizi sağlar. Uygulama kullanılabilirliğini ve performansını artırır. kaynaklarınızı arttırmak, yer değiştirmek veya genişletmek için yönetim ortamı sağlar. İzleme ve ölçülendirme, felaket senaryolarına hazırlık, yedekleme, obje tabanlı disk hacimleri tek ekran üzerinden entegre edilmiş olarak sunulur. Ücretsiz demo için iletişime geçin.

Bellek

Gün geçtikçe uygulamaların bellek ihtiyacı katlanarak artmakta, Teletek uygulamaya rezerve edilmiş yüksek miktardaki bellek kapasitesi ile sürekli aynı performansı sunar. Bellek miktarını değiştirmek parmaklarınızın ucunda.

Sabit Disk Havuzları

Performansı belirleyen faktör diskteki giriş, çıkış (I/O) miktarı değil, disk hacminden alınan tepkime süresidir. Disk hacminden beklenen tepkime süresi (Latency) uygulamanın türüne göre değişiklik gösterir. Beklenen tepkime sürelerini göz önünde bulundurarak uygun disk tipine taşıyan katmanlama yeteneği, NVMe, SSD, SAS ve NL-SAS tipinde olmak üzere veriyi uygun disk ortamına taşıyarak uygulamanın daima beklenen tepkime sürelerinde çalışmasını sağlar.

Çok kullanılan veriler ise NVMe katmanında ön belleğe alınarak arka tarafa gönderilmeden yanıtlanarak performansa katkıda bulunur.

Ayrıca VSAN teknolojisi kullanılarak sürekli en yüksek performansın beklendiği uygulamalarda kararlılık sağlanır.

Uygulamanıza özel disk tipini Uzman Mühendislerimizle belirleyebilirsiniz.

Fiziksel Sunucu Kümeleri

Platformda konumlandırılan fiziksel sunucular uygulamanın türüne göre farklı üretici ve modellerdedir. Uygulamanıza göre uygun tipi birlikte belirleyelim!

Teletek Bulut Platformu sunucu kümelerinde aynı fiziksel donanımlar tercih edilir. Bir fiziksel sunucuyu oluşturan ana bileşenler işlemci, bellek, yüksek hızlarda çalışan ethernet kartları, disk kutularına bağlanan host bus adaptörler ve bu adaptörlerin uçlarındaki modüllerdir.

İki farklı kümede farklı üreticilere ait farklı bileşenler olabilir. Sanallaştırma platformları bu bileşenleri mantıksal parçalara bölüp, üretici ve modelden bağımsız hale getirse de Teletek aynı kümede farklı üretici veya aynı üreticinin farklı model bileşenlerini konumlandırmaz. Aynı üreticiye ait, yüksek hızda çalışan ethernet kartları farklı modellerde ise, kullandıkları sürücü (driver) ve bellenim (firmware) farklı yazılım içerir.

Sanallaştırma katmanlarında sık rastlanan sorunlardan biri de bahsettiğimiz farklı yazılımların zaman içinde uyumsuzluk nedeniyle negatif etki yaratmasıdır. Bu durumdan etkilenmemek için her küme kendi içinde birebir aynı donanım parçalarını kullanır ve bu donanımların sürücü (driver) bellenim (firmware) versiyonları birebir aynı seviyede tutulur.

Bu sayede sürücü kaynaklı arızalardan etkilenmeden ilgili servis en yüksek seviyede tutulur.

Diğer sunucuların komşu gürültüsü oluşturmaması için uygun politikalarla ağır yüklerden etkilenmemesi sürekliliğe katkıda bulunmak için planlandı.

Deneyimlemek için bize ulaşın.

Ağ Donanımları

Fiziksel Sunucuları birbirine bağlayan ve internete çıkaran ağ donanımları 10 Gbps, 40 Gbps ve 100 Gbps bant genişliği ile yüksek hızda omurgamızı oluşturur. Teletek Omurgası müşteri ihtiyaçlarına yanıt verebilecek esnekliğe sahiptir. Üç ayrı coğrafi bölgeye konumlanmış Teletek Bulut Platformu aynı üreticiye ait ağ donanımlarını kullanırken yerli ve yabancı birden fazla Telekom Operatörünü omurgasında sonlandırarak bağımsızlık sağlayabilmek için tasarlanmıştır. Teletek Bulut Platformuna işiniz gereği eklemek istediğiniz ağ donanımları, yedekli ve ayrıştırılmış edilmiş ağ ekipmanlarında sonlandırılarak size özel ortamlar oluşturmakta mümkündür. İşinizi yapabilmeniz için tüm olasılıklar düşünüldü ve tasarlandı.

background

Sizin için ne yapabiliriz?

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın!

Back to top of page