background
page-header

Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S.

Sormak istediğiniz bir konu var mı?

Her gün bir önceki günden daha hızlı gelişen teknoloji dünyasında trendleri takip etmenin zorluğunu biliyoruz. Buna yatırım maliyetlerini eklediğimizde ortaya ulaşması güç tablolar çıkabiliyor. Bu yüzden müşterilerimizi, belki de kendi işlerinden daha fazla zaman harcadıkları BT altyapı operasyonu yükünden kurtarmak ve her zaman en güncel teknolojiye sahip olmalarını istiyoruz.

Teletek olarak 9 yıldır bu vizyonla müşterilerimizin başarısı için ter döküyoruz.

 • Bulutta verilerim güvende mi?

  Bulut bilişim ve bulut ortamının güvenliği birbirinden ayrı düşünülmemelidir. Teletek’in periyodik olarak uygulanabilen sızma testi hizmeti, kurumların bulut ortamında veya bünyesinde bulunan bilişim sistemlerini oluşturan donanım, yazılım, ağ gibi bileşenlerinin içeriden veya dışarıdan maruz kalabileceği tüm saldırılara karşı test edilmesini ve raporlanmasını sağlamaktadır.

 • Maliyetler uygun mu?

  Bulut bilişim yoluyla şirketler; sunucu, yazılım, veri merkezi ve ağ cihazları gibi teknolojik altyapı yatırımlarını dışarıdan hizmet şeklinde sağlayarak IT harcamalarını en aza indirebilir, enerji maliyetlerini düşürebilir ve altyapı giderlerinden tasarruf edebilirler.

 • Ek sabit sürücülere ihtiyaç var mı?

  Şirketler, veri depolama merkezi ve yüksek kapasiteli çevrimiçi sunucu hizmetini dışarıdan sağlayarak, hem işletme içinde veri depolama ve sunucuya özel departman tahsisi ihtiyacını hem de bireysel kullanıcı bilgisayarlarının ek sabit sürücü gereksinimlerini ortadan kaldırabilir.

 • Esneklik sağlıyor mu?

  Bulut bilişimde esneklik çok önemlidir. Teletek’in bulut ortamında şirketler, kendilerine özel olarak ayrılmış, paylaşımsız işlemci (vCore), bellek ve depolama alanları sayesinde uygulamalarında ihtiyaç duyulan kaynakları tam bir esneklikle kullandıkları kadar ödeyerek uygun maliyetlerle sağlayabilmektedir.

 • Felaket senaryoları mevcut mu?

  İşler her zaman yolunda gitmeyebilir. Böyle zamanlarda doğru aksiyonları almak hayati önem taşıyacaktır. Bulut tabanlı felaket kurtarma ve iş yeri dışı yedekleme çözümü ile şirketler, Teletek Bulut Platformu’ndaki depolama alanlarına tam olarak tümleşik, hızlı ve güvenli bir yedekleme sağlayabilir.

 • Son kullanıcı deneyimi nasıldır?

  Bulut bilişim sayesinde şirketler son kullanıcıya hitap eden yazılımların, başka ara yüzlere ihtiyaç duymadan ve kullanıcı ortamına yükleme yapmadan web üzerinden kullanılmalarını sağlayabilir.

 • Verileri izleyebilir miyiz?

  Verileri farklı bir ortama aktarma aşamasında güvenilir ve sağlam adımlarla ilerlenmelidir. Şirketlerin verileri, farklı bulut veya lokal ortamlardan minimum kesinti veya iş yükü ile Teletek Bulut Platformuna taşınabilmektedir. Trafik yönlendirmelerinden, DNS kayıtlarının transferine kadar konunun uzmanlarıyla çalışmak şirketlerin iş yükünü hafifletecektir.

 • Uzaktan çalışabilir miyiz?

  Uzaktan çalışma yönteminin çok arttığı bu dönemde şirketlerin kesintiye veya hizmet aksamasına olan tahammülleri çok düşerken, kendi altyapılarını tam yedekli olarak tasarlamaları ve uygulamalarını kesintisiz çalıştıracak şekilde yönetmeleri de her zaman kolay olmayabilir. Coğrafi yedekli Teletek Bulut Platformu ile şirketler lokasyon bağımsız, kesintisiz, esnek çalışma ve dijital dönüşüm yolculuklarını kolaylaştırabilir.

Back to top of page