Türkiye’nin en köklü bulut altyapılı servis sağlayıcılarından biri olan Teletek, Cloudian’ın HyperStore nesne depolamasını VMware tabanlı bulut hizmetlerine entegre ettiğini duyurdu. Teletek, müşteriler arasında artan dijital dönüşüm oranına ayak uydurmayı ve müşterilerin daha gelişmiş veri depolama taleplerine etkili çözümler sunmayı hedefliyor.

Farklı sektörlerden birçok kuruma uzaktan yedekleme, olağanüstü durum kurtarma ve özel bulut yönetimi dahil olmak üzere çeşitli bulut hizmetleri sunan Teletek’e göre özellikle e-ticaret, perakende, üretim ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren yerel şirketlerin dijital platformlara ve araçlara güvenmesi; video, ses ve IoT verilerini güvenilir bir biçimde yönetme ihtiyaçlarını da beraberinde getiriyor. Büyüyen veri hacimlerini yönetmeye, depolamaya ve korumanın daha verimli bir yolunu sağlamaya yönelik oluşan ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen Teletek, Cloudian HyperStore Platformu’nu VMware tabanlı bulut hizmetlerine entegre ediyor.

“Birçok farklı çözümleri de denedik ancak Cloudian‘ın VMware ile kusursuz entegrasyonu, gerçekten göze çarpan temel özelliklerden biriydi.” ifadelerini kullanan Teletek Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taner Tekeci, “HyperStore’un tamamen yerel S3 uyumluluğu, modüler ölçeklenebilirliği ve sektör lideri güvenliği hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunacaktır.” açıklamalarında bulundu.

HyperStore Nesne Depolaması ile Daha Gelişmiş Bir Hizmet

Müşterilerin gelişen veri depolama ihtiyaçlarına karşı en etkili çözümleri sunmayı hedefleyen Teletek, HyperStore platformu ile herhangi bir hizmet kesintisi olmadan gerektiğinde ekstra kapasite ekleme esnekliği sağlıyor. İlk dağıtımını gerçekleştirecek Teletek’in 3 veri merkezinde 100 TB depolama kapasitesi sağlayan altı düğümlü bir HyperStore kümesi bulunuyor.

“Bu entegrasyon; bulut sağlayıcı ortaklarımızın hizmet tekliflerini geliştirmelerinde, müşterilere daha fazla değer sağlamalarında ve işlerini büyütmelerinde VMware hizmetlerinin ve Cloudian’ın nasıl yardımcı olduğunun en son örneğidir.” açıklamalarında bulunan WMware Bulut Hizmeti İş Birimi Başkan Yardımcısı Rajeev Bhardwaj, “İşletmelerin dijital dönüşümlerini daha hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için Teletek ve Cloudian ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” sözlerini ekledi.